Coraz częściej intensywna opieka medyczna wymaga stosowania dużej liczby pomp infuzyjnych. Umieszczenie ich w bezpośredniej bliskości pacjenta staje się dużym problemem, chociażby ze względu na ograniczoną ilość miejsca czy też ilość przewodów zasilających. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie stacji dokujących.

 

Pozwalają one na szybką instalację pomp przy łóżku pacjenta i tworzenie zestawów dostosowanych do aktualnych potrzeb terapii. Zasilanie i porty komunikacyjne przyłączane są automatycznie, po zamocowaniu pompy

w stacji.

 

Pompy Medima mogą być montowane zarówno w stacjach jak i poza nimi i nie wymagają stosowania lub demontażu jakichkolwiek dodatkowych elementów. Zamocowane w stacjach automatycznie łączą się z MedimaNet, zapewniając możliwość podglądu i archiwizacji prowadzonych infuzji.

 

 

Rodzina stacji dokujących DS100, DS200, DS300

STACJE DOKUJĄCE I STATYWY

Coraz wyższe wymagania stawiane są wyposażeniu ambulansów, w ramach których pompy strzykawkowe stają się standardowym wyposażeniem. Ich bezpieczne i szybkie mocowanie jest wymogiem podstawowym.

 

Medima oferuje specjalnie skonstruowane do tego celu stacje dokujące, umożliwiające mocowanie dwóch pomp. Wystarczy wsunąć pompę do stacji

a zostanie ona bezpiecznie zamocowana z automatycznym podłączeniem zasilania. Zależnie od instalacji elektrycznej ambulansu oferujemy stacje zasilane napięciem 12V DC lub 240V AC.

 

Personel medyczny zwolniony jest z konieczności kłopotliwego

i czasochłonnego przykręcania pompy do uchwytów mocujących. Choć pompy Medima mogą być mocowane w standardowy sposób (za pomocą klemy mocującej) stacje dokujące zapewniają najbezpieczniejszy i wyjątkowo wygodny sposób mocowania ich w ambulansach. Pompy i stacje dokujące spełniają wymogi normy EN1789.

 

Warto dodać, że pompy Medima mogą pracować bez zasilania sieciowego nawet 30 godzin (patrz dane techniczne) a szybkie ładowanie pozwala na bezpieczne użytkowanie pomp w warunkach pozaszpitalnych. Ponadto pompy Medima wyposażone są w unikalną funkcję testowania stopnia zużycia (lub uszkodzenia) wewnętrznego akumulatora co zasadniczo zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.

Stacje dokujące do ambulansów DS102A i DS102AC

Statyw medyczny ST 01

Medima oferuje unikalne rozwiązanie, umożliwiające łączenie pomp jednostrzykawkowych w zestawy dwustrzykawkowe, zasilane jednym przewodem sieciowym i mocowane do statywów za pomocą pojedynczego uchwytu. Rozwiązanie takie daje więcej możliwości w porównaniu do typowych, spotykanych na rynku pomp dwustrzykawkowych, a w szczególności:

 

Możliwość szybkiego odłączenia jednej z pomp, np. w przypadku  

   konieczności użycia jej przy innym pacjencie.

Możliwość tworzenia różnych zestawów pomp, w tym również mieszanych  

   z pompami perystaltycznymi.

Poprawa bezpieczeństwa infuzji; pomylenie torów jest znacznie mniej  

   prawdopodobne niż w przypadku standardowych pomp

   dwustrzykawkowych; każdy moduł infuzyjny to osobna pompa, a więc

   osobny wiświetlacz i klawiatura.

Proste i wygodne wkładanie strzykawek od czoła pompy. 

 

 

 

MEDIMA © 2015    •    Polityka prywatności 

Dział Sprzedaży

Tel. +48604560165

E-mail: sprzedaz@medima.pl

Dział Serwisu

Tel./Fax. +48 22 313 22 57

E-mail: serwis@medima.pl

MEDIMA Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

NIP: 522 - 270 - 98 - 42

KRS: 0000201189

Mocowanie większej ilości pomp na standardowych statywach medycznych jest niebezpieczne, ponieważ nie zapewnia wystarczającej stabilności zestawu.

 

Statywy Medima, ze względu na swoją stabilną konstrukcję umożliwiają tworzenie nawet bardzo rozbudowanych, mobilnych systemów infuzyjnych.

 

Ich główne zalety to:

 

Stabilna konstrukcja. 

Mocowanie do 8 pomp,     

  włącznie ze stacją dokującą.

Zasilanie jednym przewodem. 

Możliwość przyłączenia do  

  MedimaNet.

Firma Medima oferuje również standardowe stojaki medyczne przeznaczone do  transportu pomp infuzyjnych i do kroplówek.

 

Oferowane stojaki posiadają stabilną podstawę jezdną, wysokiej jakości kółka wyposażone w hamulec oraz płynną regulację wysokości stojaka.

Stojak mobilny SM-03

Zestaw Duo Holder TP2

 
X
Password:
Wrong password.