Coraz częściej intensywna opieka medyczna wymaga stosowania dużej liczby pomp infuzyjnych. Umieszczenie ich w bezpośredniej bliskości pacjenta staje się dużym problemem, chociażby ze względu na ograniczoną ilość miejsca czy też ilość przewodów zasilających. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie stacji dokujących. Pozwalają one na szybką instalację pomp przy łóżku pacjenta i tworzenie zestawów dostosowanych do aktualnych potrzeb terapii. Zasilanie i porty komunikacyjne przyłączane są automatycznie, po zamocowaniu pompy w stacji. Pompy Medima mogą być montowane zarówno w stacjach jak i poza nimi i nie wymagają stosowania lub demontażu jakichkolwiek dodatkowych elementów. Zamocowane w stacjach automatycznie łączą się z MedimaNet, zapewniając możliwość podglądu i archiwizacji prowadzonych infuzji.

 

 

 Stacje dokujące

Akcesoria

Wyposażeniu ambulansów stawiane są coraz wyższe wymagania, w ramach których pompy strzykawkowe stają się standardowym wyposażeniem. Ich bezpieczne i szybkie mocowanie jest wymogiem podstawowym. Medima oferuje specjalnie skonstruowane do tego celu stacje dokujące, umożliwiające mocowanie jednej lub dwóch pomp. Wystarczy wsunąć pompę do stacji a zostanie ona bezpiecznie zamocowana. Zasilanie po wsunięciu pompy do stacji zostanie podłączone automatycznie. Zależnie od instalacji elektrycznej ambulansu oferujemy stacje zasilane napięciem 12V DC lub 240V AC. Personel medyczny zwolniony jest z konieczności kłopotliwego i czasochłonnego przykręcania pompy do uchwytów mocujących. Choć pompy Medima mogą być mocowane w standardowy sposób (jak do pionowych statywów) stacje dokujące zapewniają najbezpieczniejszy i wyjątkowo wygodny sposób mocowania ich

w ambulansach. Pompy i stacje dokujące spełniają wymogi normy EN1789.

 

Warto dodać, że pompy Medima mogą pracować bez zasilania sieciowego nawet 20 godzin (patrz dane techniczne) a szybkie ładowanie pozwala na bezpieczne użytkowanie pomp w warunkach pozaszpitalnych. Ponadto pompy Medima wyposażone są w unikalną funkcję testowania stopnia zużycia (lub uszkodzenia) wewnętrznego akumulatora co zasadniczo wpływa na poprawę bezpieczeństwa ich użytkowania.

Stacje dokujące do ambulansów DS102A o DS102AC

Mocowanie większej ilości pomp na standardowych statywach medycznych jest niebezpieczne, ponieważ nie zapewnia wystarczającej stabilności zestawu. Statywy Medima, ze względu na swoją stabilną konstrukcję umożliwiają tworzenie nawet bardzo rozbudowanych, mobilnych systemów infuzyjnych.

 

• Stabilna konstrukcja.

• Mocowanie do 8 pomp, włącznie ze

  stacją dokującą.

• Zasilanie jednym przewodem.

• Możliwość przyłączenia do MedimaNet.

Statywy ST 01

Firma Medima oferuje stojaki medyczne przeznaczone do  transportu  pomp infuzyjnych oraz stojaki do kroplówek, umożliwiające podczepienie butli i worków z płynami do żywienia.  Oferowane stojaki posiadają stabilną podstawę jezdną, wysokiej jakości kółka wyposażone w hamulec oraz płynną regulację wysokości stojaka.

Stojaki medyczne SM-03

Medima oferuje unikalne rozwiązanie, umożliwiające łączenie pomp jednostrzykawkowych w zestawy dwustrzykawkowe, zasilane jednym przewodem sieciowym i mocowane do statywów za pomocą pojedynczego uchwytu. Rozwiązanie takie daje więcej możliwości w porównaniu do typowych, spotykanych na rynku pomp dwustrzykawkowych, a w szczególności:

 

Możliwość szybkiego odłączenia jednej z pomp, np. w przypadku konieczności użycia jej przy innym pacjencie

Możliwość tworzenia różnych zestawów pomp, w tym również mieszanych z pompami perystaltycznymi

Poprawa bezpieczeństwa infuzji; pomylenie torów jest znacznie mniej prawdopodobne niż w przypadku standardowych pomp dwustrzykawkowych; każdy moduł infuzyjny to osobna pompa, a więc osobny wiświetlacz i klawiatura

Proste i wygodne wkładanie strzykawek od czoła pompy

 

Nasze zestawy pomp dwustrzykawkowych oferują najwyższy standard bezpieczeństwa infuzji oraz komfortu obsługi. Automatyczne chwytanie i rozpoznawanie strzykawek, biblioteki leków złożona ze sprawdzonych i bezpiecznych procedur dawkowania (modele S1, S2), możliwość zaprogramowania limitów twardych i miękkich dla wszystkich parametrów infuzji (model S2), duże i czytelne wyświetlacze, klawiatury numeryczne, możliwość pracy bez zasilania zewnętrznego do 20 godzin - to tylko niektóre z cech wymaganych w nowoczesnym sprzęcie infuzyjnym.

Stacja dwustrzykawkowa - zestaw Duo Holder TP2

MEDIMA © 2015    •    Polityka prywatności 

Dział Sprzedaży 

Tel. +48 22 313 22 50, E-mail: sprzedaz@medima.com.pl

Dział Serwisu 

Tel./Fax. +48 22 313 22 57, E-mail: serwis@medima.com.pl

MEDIMA Sp. z o.o. 

Al. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

NIP: 522 - 270 - 98 - 42

KRS: 0000201189

Medima Line

 

Zestawy do pomp objętościowych Medima. Nie zawierają wkładki silikonowej. Dreny przystosowane do podawania cytostatyków.

 

• Uniwersalny zestaw do podaży leków i płynów,

• Zestaw do podaży krwi oraz preparatów

  krwiopochodnych,

• Zestaw do podaży leków światłoczułych,

• Komora kroplowa 20 kropel/ml, filtr 15µm lub 200µm,

• Dodatkowy zawór rolkowy,

• Długość 270 cm,

• DEHP free,

• Latex free.

 

Medima ToolBox

 

Zestaw umożliwiający przyłączenie pomp Medima do komputera PC. Zawiera następujące elementy:

 

• Konwerter USB - RS232 wraz z przewodem

  przyłączeniowym,

• Oprogramowanie:

   • Medima Drug Editor,

   • Medima History File,

   • Medima Configurator,

   • Medima DownLoader - program umożliwiający

      wymianę oprogramowania pompy na nowszą wersję.

• Instrukcję instalacji i użytkowania.

 

Medima Service Box-S

 

Zestaw narzędzi niezbędny do wykonania przeglądu serwisowego pomp strzykawkowych Medima. Zawiera również instrukcję serwisową ułatwiającą przeprowadzenie przeglądów i kalibracji pomp.

Kable przyłączeniowe 

 

• przewód przyłączeniowy do systemu przywoławczego

  oddziału,

• przewód zasilania 12V do stosowania w transporcie

  sanitarnym,

• przewód do przegrywania bibliotek leków oraz konfiguracji,

   z pompy do pompy (teach - learn mode).

 
X
Password:
Wrong password.